DataDay 3

Fotografie z tejto akcie si môžeš pozrieť TU.

Je tu ďalší DataDay! Zaujímavé workshopy, prednáška, pizza, dáta, kvíz, noví ľudia a omnoho viac. To všetko môžeš zažiť už 18. marca 2023, tak si to určite nenechaj ujsť!

KEDY A KDE?

PROGRAM

PREDNÁŠKA

Ako urobiť svet lepším vďaka umelej inteligencii

Si zvedavý ako ľudia na východe Slovenska pracujú na vývoji najmodernejších aplikácií umelej inteligencie pre firmy zo Silicon Valley? Príď a uvidíš zopár reálnych príkladov a jemne nakukneš aj pod pokrievku toho ako to môže fungovať.

WORKSHOPY

Po stopách dinosaurov s gréckym banditom

Na workshope si vyskúšaš, ako matematika s informatikou pomáha biológom odhaľovať záhady evolúcie dinosaurov a ako tieto metódy využiť aj pri iných aplikáciach v každodennom živote.

Neurónové siete interaktívne

Na tomto workshope ty sám naučíš neurónovú sieť rozpoznávať objekty, kedy chceš, aby ti foťák urobil selfie, alebo pochopíš, ako vie neurónová sieť určiť, čo je na obrázku.

Digitálna forenzná analýza z pohľadu dátových analytikov

V rámci workshopu sa pozrieme na prácu forenzného analytika, ktorého úlohou je zistiť príčinu kybernetického bezpečnostného incidentu v operačnom systéme Windows. Nebudeme používať len štandardné forenzné nástroje, ale ukážeme si, ako nám môže dátová analýza rýchlo odpovedať na nami kladené otázky.

Iné workshopy

Pripravujeme pre vás ešte ďalšie workshopy. Avšak ich názvy ani obsahy vám zatiaľ neprezradíme. Nechajte sa prekvapiť!

FAQ

Prečo je DataDay 3 v sobotu?

Akcia je určená všetkým stredoškolákom, ktorí radi rozmýšľajú a objavujú nové veci, a to nielen cez školský týždeň. Workshopy budú vedené skvelými ľuďmi z univerzity aj z košických firiem.

Čo si mám so sebou priniesť?

Prines si hlavne dobrú náladu. Ak rád robíš na svojom notebooku, dones si aj ten. Nie je to však nutné – ak nebudeš mať notebook, workshopy budú v počítačových miestnostiach, kde budeš mať k dispozícii počítač.

 

ORGANIZÁTORI

PREDCHÁDZAJÚCE AKCIE