DataDay 2

Pozrieť si ako bolo na tejto akcii si môžeš tu.

Zaujímajú Ťa skúsenosti Košičana, ktorý robí pre Lifars – spoločnosť, ktorá chráni pred kybernetickými útokmi významné americké firmy?

Rád by si zistil, ako sa odhaľujú kybernetické hrozby?

Chceš sa ocitnúť v koži banky, ktorá sa rozhoduje komu udelí pôžičku?

Chceš vedieť, ako si vytvoriť vlastný svet pomocou neurónových sietí?

Chceš počuť viac o tom, ako môže byť matematika užitočná evolučnému biológovi, ktorý skúma dinosaurie lebky?

Rád by si si skúsil naprogramovať počítačovú hru?

Chceš okúsiť počítačové videnie rýchlo a zbesilo?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal kladne, pozývame Ťa na ďalší DataDay 7. 3. 2020 na pôde UPJŠ v Košiciach!

DataDay je akcia pre zvedavých stredoškolákov, ktorá pozostáva z jednej prednášky a z workshopov – z celkových siedmich si môžeš pri registrácii vybrať dva, ktoré ťa najviac zaujímajú. Okrem toho si budeš môcť vyskúšať virtuálnu realitu a zasúťažiť o najrýchlejšieho pilota drona.

Registrácia na DataDay 2 je už ukončená. V prípade otázok nás kontaktujte na adui@upjs.sk.

Program

Prednáška

Zážitky a skúsenosti z práce (forenzného) detektíva

Forenzný detektív nám porozpráva svoje zážitky z boja s kybernetickými útokmi, ako treba byť kreatívny a držať krok so stále napredujúcou protistranou.

Workshopy

Ja som súbor, zoznámte sa

Pozor, keď niečo vyzerá ako kačka a kváka ako kačka, tak to nemusí ešte aj chodiť ako kačka. Na workshope sa dozviete, ako niečo také vyhackovalo Ukrajinu a spôsobilo rozsiahle výpadky elektrickej energie. 

Schváliť alebo neschváliť pôžičku?

Na workshope si vyskúšate, aké je to byť v koži banky a rozhodovať o tom, komu udeliť pôžičku. Na základe rôznych dát o klientoch si skúsite zostaviť štatistický model, ktorý vám pomôže pri rozhodovaní.

Hľadanie podozrivých dát v kope sena

Na workshope si ukážeme, ako sa vyhľadávajú anomálie – dáta, ktoré sú iné ako ostatné, a že to nie je vždy také jednoduché. 

Vytvor si svoj svet pomocou neurónových sietí

Na tomto workshope ty sám naučíš neurónovú sieť, akým spôsobom si praješ hrať na gitare, kedy chceš, aby ti foťák urobil selfie alebo si vytvoríš vlastný svet tvorov.

Keď sa tvorí počítačová hra

Tvorcovia počítačových hier sa stretávajú s rozličnými dátami. Prácu s dátami si predstavíme na príklade  známej počítačovej hry, ktorú si v rámci workshopu vytvoríme a prispôsobíme vlastným potrebám. 

Počítačové videnie rýchlo a zbesilo

Workshop, v ktorom za použitia pár klikov naučíš počítač rozpoznávať objekty na obrázkoch.

Po stopách dinosaurov s gréckym banditom

Na workshope si vyskúšaš, ako matematika s informatikou pomáha biológom odhaľovať záhady evolúcie dinosaurov a ako tieto metódy využiť aj pri iných aplikáciach v každodennom živote. 

FAQ

Prečo je DataDay v sobotu?

Akcia je určená všetkým stredoškolákom, ktorí radi rozmýšľajú a objavujú nové veci, a nielen cez školský týždeň. Workshopy budú vedené skvelými ľuďmi z univerzity aj z košických firiem.

Košice sú trochu ďaleko, a vlaky zadarmo k nám nechodia. Čo mám robiť?

Ak k nám zvažuješ prísť, ale finančné možnosti ti to nedovolia, máme určité množstvo financií na podporu. Limitovanému počtu študentov preplatíme cestovné náklady vo výške max. 10 eur na osobu. Napíš nám email na adui@upjs.sk a dohodneme podrobnosti.

Čo si mám so sebou priniesť?

Prines si hlavne dobrú náladu. Ak rád robíš na svojom notebooku, dones si aj ten. Nie je to však nutné – ak nebudeš mať notebook, workshopy budú v počítačových miestnostiach UPJŠ, kde budeš mať k dispozícii počítač.

Za podporu ďakujeme

Poď spoznávať s nami zaujímavé využitia dátovej analýzy a umelej inteligencie.