ADUI – Analýza dát a umelá inteligencia

V školskom roku 2020/2021 otvárame na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ bakalárske aj magisterské štúdium v odbore Analýza dát a umelá inteligencia!

6 dôvodov, prečo ísť študovať ADUI do Košíc

  1. Výzva – Počas štúdia získaš veľmi slušné základy z programovania, matematiky a štatistiky, a tie budeš vedieť uplatniť na riešenie výziev v reálnom svete.
  2. Odbornosť – Budú ťa učiť odborníci, ktorí sa venujú zaujímavým otázkam – vylepšujú metódy na rozpoznávanie rakovinotvorných buniek, identifikáciu nebezpečných hackerských útokov, hľadaniu dvojhiezd, … 
  3. Spolupráca – Počas štúdia budeš pracovať na rôznych projektoch zadaných firmami, s ktorými spolupracujeme. Budeš môcť ísť na letnú stáž do renomovanej firmy alebo na časť štúdia na zahraničnú univerzitu. 
  4. Uplatnenie – Obrovské množstvo zozbieraných dát volá po rozumnom využití. Po dátových analytikoch je a ešte dlho bude veľmi veľký dopyt. Priamo na východnom Slovensku, ale aj v celej Európe a vo svete.
  5. Akreditácia – Analýza dát a umelá inteligencia je akreditovaný študijný program na bakalárskom aj magisterskom stupni.
  6. Košice – Košice sú mesto mladých ľudí, v ktorom to žije.

Názory z praxe

V MATSUKO vyvíjame Skype 3D budúcnosti. Data science experti u nás pracujú s najnovšími poznatkami z umelej inteligencie na vývoji hologramov ako v seriáli  Star Wars. Preto je u nás veľký dopyt po znalostiach, ktoré získajú absolventi študijného program Analýza dát a umelá inteligencia.

Matúš Kirchmayer, MATSUKO | CEO

ďalšie názory