Christmas Data&Security Day

Fotky z tejto akcie si môžeš pozrieť tu.

Rád by si sa dozvedel, ako sa dajú hľadať nezvestné osoby pomocou open source intelligence? Chceš sa ocitnúť v koži banky, ktorá sa rozhoduje komu udelí pôžičku? Chceš sa naučiť, ako správne spracovať a interpretovať dáta?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal kladne, pozývame Ťa na Vianočný Data&Security Day v Michalovciach! Je to akcia pre zvedavých stredoškolákov. Vianočný Data&Security Day pozostáva z jednej prednášky a zo štyroch workshopov, z ktorých si pri registrácii vyberieš dva. Praktické workshopy vychádzajú zo skúseností pri riešení reálnych úloh z dátovej analýzy a riešení počítačových bezpečnostných incidentov. Budeš mat možnosť sa porozprávať s ľuďmi, ktorí sa profesionálne venujú dátovej analýze, informačnej a kybernetickej bezpečnosti, spoznáš nových ľudí a zasúťažíš si o zaujímavé ceny.

KEDY A KDE?

PROGRAM

 

PREDNÁŠKA

Ako urobiť svet lepším vďaka umelej inteligencii

Si zvedavý ako ľudia na východe Slovenska pracujú na vývoji najmodernejších aplikácií umelej inteligencie pre firmy zo Silicon Valley? Príď a uvidíš zopár reálnych príkladov a jemne nakukneš aj pod pokrievku toho ako to môže fungovať.

WORKSHOPY

Ako sme hľadali nezvestné osoby – OSINT v praxi

Open source intelligence (OSINT) výrazne pomáha pri informačnej a kybernetickej bezpečnosti. V rámci workshopu si ale ukážeme, ako je možné hľadať stratené osoby pomocou OSINTu. Vyskúšame si niekoľko základných nástrojov pre hľadanie informácií relevantných pre osoby (emailových adries, používateľských účtov, fotografií).

Úvod do forenznej analýzy operačnej pamäte

Forenzná analýza operačnej pamäte je dôležitou súčasťou riešenia bezpečnostných incidentov. Vieme z nej získať mnoho dôležitých informácií súvisiacich s bezpečnostným incidentom. Cieľom tohto workshopu je ukázať si spôsob, akým sa pamäť zaisťuje. Ukážeme si niekoľko príkladov informácií, ktoré z nej vieme extrahovať a ktoré môžu pomôcť pri samotnom vyšetrovaní. 

Schváliť alebo neschváliť pôžičku?

na workshope si vyskúšate, aké je to byť v koži banky a rozhodovať o tom, komu udeliť pôžičku. Na základe rôznych dát o klientoch si skúsite zostaviť štatistický model, ktorý vám pomôže pri rozhodovaní. 

Ako rozumieť dátam a nenechať sa nimi oklamať

Prvou výzvou pri práci s dátami je ich spracovanie na použitie. Ukážeme si, ako spracovávať a interpretovať dáta, aby si odlíšil zmysluplné informácie v každodennej lavíne valiacich sa údajov. 

FAQ

Prečo je Vianočný Data&Security Day v sobotu?

Akcia je určená všetkým stredoškolákom, ktorí radi rozmýšľajú a objavujú nové veci, a to nielen cez školský týždeň. Workshopy budú vedené skvelými ľuďmi z univerzity aj z košických firiem.

Čo si mám so sebou priniesť?

Prines si hlavne dobrú náladu. Ak rád robíš na svojom notebooku, dones si aj ten. Nie je to však nutné – ak nebudeš mať notebook, workshopy budú v počítačových miestnostiach, kde budeš mať k dispozícii počítač.

ORGANIZÁTORI

PERTNERI A SPONZORI

Zive.sk – hlavný mediálny partner
Laser Game Michalovce – sponzor

PREDCHÁDZAJÚCE AKCIE