DataDay 4.

Fotografie z tejto akcie si môžeš pozrieť tu.

 

Stredoškoláci pozor! Vieš programovať? Bavia Ťa dáta ako obrázky, grafy, volebné prieskumy a všetko čo chceš nimi zistiť? Máš rád problém-solving či len chceš chápať ako funguje umelá inteligencia? Máme tu v poradí už štvrtý DataDay, kde to všetko môžeš zažiť.

Čakajú Ťa zaujímavé workshopy, prednáška o najnovších trendoch dátovej vedy, dátové modelovanie, interaktívne vytváranie inteligentných systémov, kvíz, pizza, noví ľudia a omnoho viac. To všetko môžeš zažiť už 17. februára 2024, tak si to určite nenechaj ujsť! Potrebné informácie budeme priebežne dopĺňať. Preto sleduj túto stránku a náš facebook. Plagát akcie si môžeš stiahnuť tu.

Zároveň bude na rovnakom mieste a v rovnakom čase prebiehať akcia s názvom Math Open Day, na ktorej si tiež srdečne vítaný.

KEDY A KDE?

PROGRAM

PREDNÁŠKA

Čo je pod kapotou ChatGPT?

Chceš vedieť, ako dnešné modely umelej inteligencie spracovávajú prirodzený jazyk? Ako vyzerá tréning takého modelu? Ako sa model učí používať nástroje typu kalkulačka alebo ako vie surfovať po internete? Učí sa model aj odo mňa, keď si s ním píšem? Ak Ťa zaujímajú odpovede, prednáška je práve pre Teba!

WORKSHOPY

Som príliš často na sociálnej sieti?

Čo hovoria dáta o uverejňovaní príspevkov na Facebooku? Na to sa pozrieme na tomto workshope, kde sa pokúsime dáta zanalyzovať pomocou Pythonu a Google Colabu. Poukážeme na pojem empirickej pravdepodobnosti, resp. relatívnej početnosti nejakej skúmanej udalosti, ktorá sa používa aj v metódach strojového učenia.

Schváliť alebo neschváliť pôžičku?

Na workshope si vyskúšate, aké je to byť v koži banky a rozhodovať o tom, komu udeliť pôžičku. Na základe rôznych dát o klientoch si skúsite zostaviť štatistický model, ktorý Vám pomôže pri rozhodovaní.

Krotenie divokých vlákien

Chcete si dať zrekonštruovať byt za mesiac, ale majster to stíha až za 6? Jednoduché riešenie, zavolajte si 6 majstrov. Ide Váš program pomaly? Rozdeľte jeho prácu medzi viacero paralelne fungujúcich vlákien. Na workshope si vyskúšate ako spustiť viacero funkcií súčasne, aké problémy pri tom vznikajú, a ako ich riešiť.

FAQ

Prečo je DataDay 4 v sobotu?

Akcia je určená všetkým stredoškolákom, ktorí radi rozmýšľajú a objavujú nové veci, a to nielen cez školský týždeň. Workshopy budú vedené skvelými ľuďmi z univerzity aj z košických firiem.

Čo si mám so sebou priniesť?

Prines si hlavne dobrú náladu. Ak rád robíš na svojom notebooku, dones si aj ten. Nie je to však nutné – ak nebudeš mať notebook, workshopy budú v počítačových miestnostiach, kde budeš mať k dispozícii počítač.

 

ORGANIZÁTORI

PREDCHÁDZAJÚCE AKCIE