Názory

Čo si o novom študijnom programe myslia ľudia z praxe

V MATSUKO vyvíjame Skype 3D budúcnosti. Data science experti u nás pracujú s najnovšími poznatkami z umelej inteligencie na vývoji hologramov ako v seriáli  Star Wars. Preto je u nás veľký dopyt po znalostiach, ktoré získajú absolventi študijného program Analýza dát a umelá inteligencia.

Matúš Kirchmayer, MATSUKO | CEO

Štúdium v odbore Dátová analýza a umelá inteligencia je jednoznačne krok správnym smerom. Rozumieť týmto témam a rozvíjať ich si vyžaduje kvalitné logické myslenie a veľký záujem o problematiku. Veľmi pozitívne preto vnímame, že UPJŠ ponúka tento študijný odbor a to aj z dôvodu, že spoločnosť Novitech a.s. je aktívna v nasadzovaní pilotných inštalácií služieb Industrial 3D (I3D) zameraných na dodržiavanie a realizáciu pracovných postupov, príkazov, vzdialenú asistenciu a virtuálnu prehliadku podniku za použitia VR/AR technológií v priemysle.

Mário Šotter, Novitech Group | I3D marketing and sales director

Môžem len potvrdiť, že Analýza dát a Umelá inteligencia sú naozaj trendy, ktoré sa rozvíjajú veľkým tempom a sú vo svete veľmi žiadané. Firma GlobalLogic pracuje na mnohých zahraničných projektoch, kde dobrá znalosť dát a ich analýza sú kľúčové požiadavky. Mnoho naších riešení, hlavne pri tvorbe medicínského softvéru, by bez použitia umelej inteligencie a strojového učenia nebolo realizovateľných. UPJŠ má našu plnú podporu

Štefan Lacko, GlobalLogic | Associate Vice President